Film Ti z Labského údolí je na světě a bude mít premiéru v Praze

28. ledna 2014 v 17:12
Ráda bych vás pozvala na premiéru filmu "Ti z Labského údolí," která proběhne na Expediční kameře v Praze v kině AERO dne 19. 2. 2014 ve večerním programu od 20:00 - 22:30. Další potvrzené termíny v rámci Expediční kamery: Plzeň 5.3. a Karlovy Vary 22.-23.3.


Něco ze zákulisí...

O samotném natáčení, jak probíhalo, kolik dní, jaká technika byla použita se budete moci dočíst v interaktivním měsíčníku o dobrodružství, extrémních sportech a nevšedním cestování pro tablety a chytré telefony. Standa Mitáč mě na toto téma vyzpovídal a zabředli jsme i do vod já a písek. Až to bude venku, dám vědět. https://www.facebook.com/aventuro.mag

Záběr z filmu Ti z Labského údolí

Co ve filmu uvidíte?

Ti z Labského údolí" představí jedinečnou pískovcovou oblast Labské údolí v celé jeho kráse i z ptačí perspektivy. Provede důkladnou sondu do prvovýstupcovi duše a především ukáže, jak samotné prvovýstupy vznikají. Provede důkladnou sondu do prvovýstupcovy duše a především ukáže, jak samotné prvovýstupy vznikají. Těšit se můžete na Jiřího Slavíka alias Prcka, který patří mezi srdcaře pískovcových oblastí a jednoho z nejaktivnějších prvovýstupců oblasti z poslední doby Tomáše Sobotku. V akci pak také uvidíte Andreje Chrastinu, Honzu Hlaváčka, Tomáše Bardase a daší... Doufáme, že se vám bude film líbit.


Režie: Petr Kubík, tvůrčí tým: Jan Pleticha, Simona Ulmonová, Zbyněk Homola, produkce: Rock Empir. Vzniklo za podpory www.RockEmpire.cz Vyrobila www.easyfunfilm.com.


Jak jsem se k filmu nachomejtla...

Můj dlouholetý kamarád Jeník Pleticha mě někdy minulý rok navrhnul, zda bych mu s filmem nepomohla. Scénář měl vlastně už vymyšlen a celé natáčení se tvářilo uplně nevině. Já jsem dostala na starosti rozhovory s lezci a komentáře k filmu a další psaní... Už po první schůzce s kameramanem Petrem Kubíkem nám bylo s Jeníkem jasné, že Rock Empire má v plánu natočit profi snímek s pomocí nejmodernější techniky co existuje - aby to stálo za to a my se začali škrábat na hlavě. Ale tak co už...

A taky...

Vždycky mě zajímala pískařova duše - sama se v ní dost hrabu, bojuju, někdy na to nemám a utíkám na vápno, pak se zas pokorně vracím... a pak také doufám, že v zahraničí konečně lezci uvidí, že u nás se neskáče jenom z věže na věž a nepije před výkonem 10 piv, ale také vznikají odvážné a těžké směry kosmických obtížností stále odspodu a že tyto cesty nejsou přejištěný a že tzv. "sportovní cesty na písku" patří prostě do uvozovek. Před našimi prvovýstupci smekám! Takže Jeníku díky, že jsi mě přizval.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeník Pleticha Jeník Pleticha | E-mail | 28. ledna 2014 v 20:14 | Reagovat

Natočit film o Labském údolí byl dlouhodobý sen,který se mi splnil jen díky tomu,že se na tom podíleli dobrý lidi a za to děkuji všem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama