Tenhle rok byl parádní...

28. prosince 2013 v 11:02
...a každý rok je parádní, když můžeš dělat, co tě baví a co máš rád. A čím jsem starší, tím více si toho vážím, tím víc si toho užívám. A je jedno jestli si toho všeho užívám za humny nebo tisíce kilometrů od domova a už vím, že zážitky a úspěchy jsou pomíjivé stejně jako radost, kterou přináší a že tu radost si každý musí najít sám v sobě... Pak i to lezení chutná jinak a pauzy kvůli úrazům chutnají jinak...

A letošní dvouměsíční pauzu kvůli urvanému poutku jsem si vlastně užila - a byla i zasloužená, v jarní sezoně jsem stihla vylézt co jsem chtěla:)... Kolik mi těch poutek ještě zbývá? Jo, ještě tam nějaké jsou... A když bylo smutno po lezení, tak jsem natáhla kecky na běhání a pořádně to rozběhla, za ty dva měsíce se těch kilometrů nasbíralo a zjistila jsem, že myšlenek se snadno zbavíš i po 20 kilometru když soptíš do nějakého kopce. A že běžci jsou dobří blázni, kteří si libují v sebedestrukci, ale jinak jsou fajn. Za odměnu si dávají horké maliny a nechápou, proč je lezci nejedí. Teď už to taky nechápu. A možná díky pravidelnému běhu jsem po těch dvou měsících nebyla s lezeckou fazonou tak v kýblu. Maximálka sice vzala za své, ale vytrvalost kupodivu zůstala a motivace opět přetékala, a tak jsem neváhala, když ústečáci nadnesli, že letí na konci října do Špáňa. Dovolená ještě zbývala, doma jsem dostala volno, no a partičky jsem se už moc neptala jestli mě chtěj, prostě chtěli a to i s chřipkou, s kterou jsem odjížděla. Díky za to!

zájezdová pohoda - Janča a Karlik

Na letišti jsme se s Pájou navoněly na deset dní dopředu - voňavky nic moc kvalitní - po dvou dnech už nebyly cítit:) a letadlo mohlo startovat. V Barceloně nás čekalo malé překvapení v podobě ještě menšího auta než jsme si objednali - jak tvrdili v pujčovně Kájovi: "the cars are all similar" - takže v jejich případě se z plánovaného spaní v autě stalo spaní venku - all similar, ale s trochou systému jsme se do rodinného autíčka naskládali a vyrážíme směr Siurana a později Margalef.

S ucpaným nosem a malátný krokem se první tři dny potácím v Siuraně a vzpomínám na výlet s Gendisema, na Bédu, který v Siuraně ukončil svůj život a na slovenskou repre, která se odvážela z refugia v kolečku a druhý den lezla ty nejtěžší cesty v oblasti. Andrej Chrastina tenkrát vylezl cestu Mr. Checki 8b+! V Teplických skalách ve stejný rok vylezl i Akumulátora XIb/c (8b+) - 1999. Prostě Andrej čas ve skalách neztrácí - nikdy- což potvrzuje při každé návštěvě v Labáku a letos i v Red River Gorge... tu 8a+ OS, tu 8b+ PP... už mlčím, vynadal by mi.


Po přejezdu do Margalef záhadně ožívám. Konečně se leze ve stínu, lišty nahradily dírky - dívčí prstíky v jasné výhodě - no co, však většinou je to opačně, vytrvalostní cesty a v každém sektoru lezecké bomby... ty jsou však nejvíc položené nekompromisně v každém nejbližím křáku. Jakožto lichý účastník zájezdu trochu mrčim, ale v Margalef dostanu parťáka Leošáka - siláka z Brna a naladěni na stejnou lezeckou a přibližnou obtížnostní notu si užíváme krásné lezení, které Margalef nabízí. I když se lezení v Margalef může zdát po čase stereotypní, stojí za to tam nějaký ten lezecký čas strávit. Stručný a výstižný popis oblasti od brňáků:

"Kam mám lézt?"
"Napravo máš dírku a nalevo máš dírku a až to zvedněš, tak vem překvapivě zase dírku nad tebou."
"Normálně jsem v cestě potkal i lištu."
"Ale kecáš, jsem tě viděl, že jsi tu dírku vzal je na kraji a udělal sis z toho lištu..."


Jirka v Margalef

Takže díky Jančo, Kájo, Davide, Pájo, Jirko, Zbýňo, Leošáku za fajn výlet! A příště prosím trochu potrénujte na ty večery, ať nechodíte tak brzo spát... to bylo jediné mínus.

Jirka Slavík - Prcek vylezl 21. 12. svou tisícátou cestu v roce 2013. Z toho tak 60 desítek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirous Jirous | 29. prosince 2013 v 19:10 | Reagovat

Už se blíží nový rok, takže ať se ti v něm Simčo zranění vyhýbají. Jsi pro mnoho z nás velkou motivací a tak dík za ni !

2 simonaulmonova simonaulmonova | 30. prosince 2013 v 17:35 | Reagovat

Teda Jirous, díky moc! Od tebe mě to obvzlášť zahřálo a jestli někdo ve skalách vždycky rozdává pozitiv energy, tak si to ty. Hodně zdraví a pevné šlachy v novém roce Tobě a Katce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama