Říjen 2012

Podzimní bouldering

27. října 2012 v 12:17
Před rokem, kdy mi ruplo něco v loktu při boulderingu, jsem si řekla, že už na tuto silovou disciplínu pro flákače, z které mě ale na to, že je pro flákače, bolí vždycky všechno, hlavně svaly o kterých ani nevím, kašlu. Rok se sešel s rokem a nechuti na hrátky na kamenech ubylo... přežranost na lano přibylo. Asi to tak má být, a tak vytahujeme naší duchodkyni bouldermatku a vyrážíme na Sněžník. Ouha... normálně zábava, pohoda a atletika, která zahřeje tělo i duši. Vrhám se na staré resty, které překvapivě pouští hrozně rychle, jako Lego nebo Finger traverz a rozdělávám kupu nových. Boulderingová nálada pokračuje, a tak jeden výpad do Bahry, pak zase na Sněžník, za který děkujeme hlavně ve dnech, kdy se dole válí celý den líná mlha, přes kterou se je potřeba probít za slunečným počásím, které panuje na stolové hoře.
Boulder Cukyho v Buenu nás trochu překvapil a pár pokusů jsme náházeli, než jsme ho ztrestali. Původně začíná z hrany, což je prý 7A/A+, my jsme ho začínali ze spoda, pod zelenou šipkou, pak je těžké přelézt převis a udržet kyv s nohama.
Boulder Vix 7A+ - jak řekl Jirous, kdyby to bylo 7B, tak mě to ani nepřekvapí.

Fotky

7. října 2012 v 20:36


Schambala Xb je nádherná dlouhá hrana na Horních stěnách v Teplických skalách. Vede na Sejčka a autorem je Pavel Hrubý. Jako vždy ve mně všechny tyhle mocné hrany budily respekt a napoprvé jsem se v nich cítila jako chromá srna. Nestála, nedržela a kňučela. Postupně se to lepšilo. Nejtěžší místo u čtvrtého kruhu je bouldr přes lišty, kde dlouzí si opět nezalezou: vezmou lištu, lištu, přídrž a hop nahoru levačkou a prckové si raději zalezou přes oblinu hop nahoru pravačkou, pak pár odlezů a balanc nahoru s bandaskama. Krásná vyrovnaná cesty i s vypečeným rajbáskem dole. Cestu jsem vylezla RK, měla jsem cvaklé první jištění, ani nevím proč - asi že je vysoko, ale měla jsem to už nachozený. Spíš jsem nepočítala s tím, že to vylezu. První cvaklý je ošemetný a je jen na svědomí každého, zda se k tomu přizná a jak moc je to pro něj podstatný. Fotil: Pavel Žofka- www.rockart.cz


Vojta Cihla v Schambale
Fotil: Pavel Žofka- www.rockart.cz


Agent sojka IXc, Ornitologická, Křížový vrch, autoři cesty jsou Pete a Alda Morávek. Parádní hrana - sportovka, bouldřík přes obliny, dírky. Ve Zdoňovském oblouku jsou na písek netradiční cesty. Jarda Hujda dal pěkný on-sight této cesty, a protože je na orientaci dost náročná, tak super počin. Pan Pilka si pak střihnul flash. Sledujte jak mu to na fotkách sluší: www.rockart.cz


foto Miki Měkota
Chytač snů Xa (Xa/b řekla bych) - Svojkov - parádní rubárná, dřina a pískařská netradiční lahůdka. Brzy bude možná vytlučena, protože nýty jsou podle OVK moc blízko u sebe. Podle mě je to škoda a Miki cestu dojistil, tak aby se v ní člověk nezřítil na zem. Je to traverz a tak jdou asi těžko dodržet nějaké dané vzdálenosti, aby byly pády stále bezpečné. Na bouldrmatky už to není. Chytač mě docela potápil, kotník prodřený do krve stejně jako dlaň, ruce oteklé a bitka do posledního kroku. Ještě v jednom pokusu jsem se odporoučela pod slaňákem s utrženým chytem.