Jaro v Labáku a v Juře

21. června 2012 v 10:25 | Sim
To to letí, už dva měsíce jsme zpátky z Francie a teprve teď jsem si našla čas na pár fotek, co kde kdy jsem dělali v tomhle jarním a už skoro letním čase.... vlastně píšu na čas, nastává letní slunovrat. Po návratu jsme většinu času trávili v Labáku, lezli resty, zase se báli a já jsem se zasekla na Šílenéém Tanci. Pro mě se opravdu už stal Šííílený, neb jsem cítila, že k přelezu chybí málo, obvzlášť, když jsem už jednou boulder skočila, udržela, překřížila a uklouzla. Pak jsem vždy ve skoku spadla, sedla a udělala. Mezitím se v cestě vystřídalo nemálo kamarádů, pro které je boulder díky výšce o dost lehčí, nohy nechají dole a při skoku nebo pro ně poskoku jim ani nevylítnou. Majkl, Jirous, Vojta si mám dojem dali tuto cestu celkem na salámu. No co, já si alepsoň víc zalezu, že. Parťákem v cestě mi často byl Dlabis, jeho klid při nacvičování mi dost pomáhal, ale už jsme si řekli, že na čas dost. Při projektování se člověk skoro zapomíná hýbat v cestách. Myslela jsem často na Bobby Bensman, která takhle podobně padala pořád v jenom kroku v 7.pm show 8c v Rifle. Pak to zabalila - celé lezení zabalila, a udělala si nové prsa:)

Nechci ani jedno ani druhé (Tom je možná jiného názoru) a raději se jdu potěšit do nějakých IX, ve které se klasicky bojím, ale radost je srovnatelná s přelezem jakékoliv těžké cesty. Jo, fakt to tak je. I jednu X (11. září) přidávám, kterou myslím, že pro dlouhý krok nedám, ale špička a průtlak to vyřeší. O tom to na písku je ne, však Andrej tuhle prohlásil, že do Jury jezdit nebude a raději si vyleze nějáké VIII, XI na písku, kde si na prvním konci prožije vše, co ho při lezení naplňuje.

Andrejko: foto. Žofin

Mimo jiné Andrej má teď formu (kdy taky něměl...) a ty VIII a IX mu prosím nevěřte (vůbec celý AIX byl tohle jaro otravný:), pořád Labák, Labák, Jirous začal mít moresy pískařů, povinně se muselo padat, pořád nějaký hrany, Nejslabší měl padáka a hlavně se nesmělo brečet, družka Katka dala první IXa! a taky odvážný VIIIcéčka, šéf Andrej si vylezl svůj projekt na Jeptišku, Čínské psy a bandasky vždy nechal dole u Kosti na mlíko, doprovázel je nabušený blondýn Vojta, pro kterého nebyla žádná lišta malá a pak se objevila víla Gabča a jako motýlek poletovala v kdejaké cestě)!


příprava AIX týmu, Fontáč kdysi

ale pozor, po večírku né koma, ale Andrej leze Koma Xc
foto. Žofin


pak zahřát prsty na tom pravém místě

Bambus má taky formu a konečně mu počasí dovolilo odškrtnout si La Bombu - to je pro mě projekt! Vím, co Andrej myslí, ale já takovou adrenalinovou zásobárnu pořád nemám a někdy potřebuju odfrk, tak jedeme do Jury. Dírky, kruťárna, bolest, nehty naruby, ale zvykneš si a po několikáté, když se díváš na svůj prst v jedovaté jednodíře, začneš věřit, že ti snad nic nepraskne. Tréninik je ale ložený, shyby na jednodírách a lištách, nic víc v tom nehledej. Párkrát jsme ještě byli na Krkavce. V Krkavčí matce cepínáři naštěstí nic nezměnili, a tak jsem jí mohla druhým pokusem vyřešit (pro malý návod v boulderu: naskočit sklopený bekent pravou rukou, nahodit patu na hrot, který vypadá, že vám uřízne nohu, přeskočit levou rukou jednou, dvakrát a skok pravou nahoru do boule), komplikovaný, ale jinak to nejde. Tom zase dal celkem suše Chameleona. A tak pořád dál, už zase voní Adr až sem do Labáku a tak bůh ví, co víkend....

foto. Žofin

Heslo týdne: pl. určitě máte starý kartáček na zuby, potřebujete nový, starý vemte do skal a čistěte chyty v cestách!!!!

Dětský den v Labáku

Lucka v akci

mamko chytej....


Tomík říkal, že to stejně umí všechno líp...


s takovouhle partou jezdíme do skal..., matka dole...


Znáte tohohle typa? My taky ne, potuluje se po lesích, říká si Jarda, vždycky se zjeví a vyleze vše na flash, jako Steep Mud, Tanze ohne arogance, a tak dál... Nejí, nepije, nespí, ale sílí...


bicák Markuse Bocka

Video ze Steep mud, fakt to ten den bylo velký bahno a největší psycho bylo při cvakání expresek z mokrých chytů. Však taky Mlha při cvakání třetího nýtu spadl s nabraným lanem a skončil těsně nad zemí.....já jen, aby bylo co vyprávět kdyžtak v hospodě, ale je to pravda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama