Sněžník

19. října 2011 v 17:37 | Sim
Tak jako každoročně na podzim máme dilema, zda už bouldering nebo ještě lano. Já osobně jsem pro lano, protože poslední dva měsíce jsem poctivě na bouldrovce trénovala vytrvalostní kolečka s vidinou, že pojedeme na delší podzimní výjezd na vápno. Dětské nemoci se ale neptají, kdy je správný čas, a Madu na sobě ze školky přinese okrasné pupeny zvané neštovice. A tak po dvoutýdenní izolaci doma jsem ráda, že vyrážíme kamkoliv, zalezla bych si i na prolejzačkách na dětskym hřišti (to jsem mimo jiné několikrát s kamarádem už praktikovali a během toho, co si naše děti pohrály, my jsme si báječně zašplhali, poviseli a zashybovali...). Takže Sněžník. Volají Majzlíci, Jirous s Katkou, Foxík...parta bude a to je důležitý.
Sněžník už je laděn do podzimních barev a pohled ze stolové hory za slunečného dne je fakt jedinečný. Teploty jsou ideální, i když Jíťa nemá fialové rty, tedy teploty na bouldering nic moc. Na vytrvalost musím zapomenout a místo toho si připomenout, že je třeba ZABRAT. První jdu otestovat rest Lego 7B+, kde si hned v druhém pokusu trochu odrazím patu. Mám vztek a nejraději bych ty kameny za zády vykopala. Holt špička pro prcky není moc užitečná - spíš není než je, což taky hned řeknu Jirousovi, který by dal Legu 7B . Přidám se k Jíťě, která leze konečně něco vytrvalostního - Scheng Cchou 7C. Traverz za 6C a pak vypečený výlez, ale fakt vypečený. Nakonec pouští ten den jen Toma. Majzlík si dořeší Dry County 8A a potom se věnuje dalším skvostům. Den končíme u Kamenolomu, kde si alespoň vylezu pěknou hranku Kamenolom. Druhý den se scházíme ve stejné sestavě, jen Foxik chybí. Je chladno, vítr fučí a i na slunku je zima. Jiťa po ránu vyleze Scheng Cchou
a její krvavé prsty prozrazují, že výlez nebyla procházka. Luba dává Magion 7C+ nebo 8A?. Nakonec se přemístím pod Dry County. Tenhle boulder už přelezla Momo Kuhn-Gáberová a Jiťá Mázlová. Říká se mu dámský boulder nebo spíš traverz. Ale nemyslím si, že by v něm holky měly extra výhodu. V nejtěžším místě máme lepší vyšší nohu, což je sice ulehčení, ale následuje nepříjemné protočení a udržení boule a dlouhý krok - přepad do většího chytu. Zkoordinovat tenhle pohyb, nezapomenout přitiskout se bokem uplně ke skále a přitom v oblině jen zvláštně viset, nezabírat plnou silou, mi příjde těžký. Rozhodně to není zadarmo a jsem ráda, že na Sněžníku je taky nějaký ten těžký projekt pro ženský - nebo, co je vlastně boulder pro ženský? Nejsou v něm dlouhé přešahy, jako ve všem ostatním na Sněžníku, titěrný chyty i stupy.

Mám radost, že na krok začínám přicházet a několikrát ho udělám. Velkou roli hraje určitě i tření. Bouldr začnu pokusovat od začátku. Jenže tělo už má asi dost a k tomu ta zima.... při pokusu slyším menší křupnutí od loktu k předloktí. Pak už raději nelezu a dobře jsem udělala. Ruka druhý den pěkně rozbolela. Prý pohmožděnina, naštěstí nic víc, takže zase na chvilku lezecká pauza, říká Filipo Hebelka. Není těch úrazů už nějak moc, pomoc:)


Luba v Dry County
Lego
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama